Galuchi i shkon në vizitë Mariqit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Galuchi i shkon në vizitë Mariqit

NULL NULL
14/05/2015
Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal Ljubomir Mariq është takuar sot me shefen e Zyrës së Këshillit Evropian në Prishtinë,Izabel Servoz Galuchi.

Kjo ishte vizita e parë zyrtare e shefes së zyrës së KE-së bërë ministrit Mariq.

Me këtë rast ata kanë biseduar për aktivitetet e ministrisë së Administrimit të pushtetit Lokal për planet në të ardhmen dhe përkrahjen e Këshillit Evropian në fusha të ndryshme.

Mariq e Galuqi kanë cekur se bashkëpunimi i vazhdueshëm është shumë me rëndesi me qëllim të avancimit të punës së institucioneve lokale dhe forcimin e demokracise.

Në takim ka marrë pjesë edhe zëvendësi i shefes së Zyres Evriopiane Endrju Ford.