Galliani në Madrid - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Galliani në Madrid

NULL NULL
25/05/2015
Administratori i A.C Milan , Adriano Galliani sapo ka mbërritur në Madrid.

Galliani ka arritur ne Madrid, raportohet se ai do të takohet me Ancelottin per ta bindur të kthehet në Milan. Emrat e parë për merkaton janë Mandzukic dhe Kondogbia.

Ancelotti ka deklaruar se dëshiron të pauzojë dhe nuk do të shkoj tek asnjë klub tjetër pas këtij sezoni, por ekipi rossoner nuk po bindet me këtë deklaratë. Ekipi i “djallit” po mundohet ta bindë Ancelottin përmes Adriano Gallianit i cili pritet edhe t’i paraqes një projekt strategut italian.

Milani ka kaluar një periudhë të lavdishme nën drejtimin e Ancelottit, duke i fituar dy tituj të Champions League nën drejtimin e strategut.