Galatasaray interesohet për Ibrahimoviq - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Galatasaray interesohet për Ibrahimoviq

NULL NULL
28/05/2015
Sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimoviç mund të ndërrojë klub në merkaton e verës.

Ofertat për të janë nga shumë klube evropiane. E fundit që ka shprehur interesim për transferimin e Ibrahimoviçit është skuadra turke Galatasaray.

Kjo e fundit e sheh si të nevojshëm përvojën Ibrahmovcit për Champion League.

Kontrata e Zlatan Ibrahimoviçit me skuadrën e PSG-së është deri në vitin 2016, kurse më herët ka luajtur edhe për Juventusin, Ajaxin, Interin, Milanin dhe Barcelonën.