Galatasaray – Fenerbahçe: Mbyllet baras derbi i madh i Stambollit

Galatasaray – Fenerbahçe: Mbyllet baras derbi i madh i Stambollit

NULL NULL
4 javë më parë

Është mbyllur me rezultatin e barabartë, 0:0, derbi i madh i Stambollit në mes të Galatasaray dhe Fenerbahçes.

Ky takim në munges të golave, dhuroi plotë 11 karton të verdhë, njofton Klan Kosova.

Përballja u zhvillua pa prani të shikuesve, si shkak i pandemisë COVID-19.

Por, disa tifozë të ekipit vendas kishin gjetur një zgjidhje duke hedhur flakadan në mes të fushës, gjë që bëri të ndërpritet takimi për disa minuta.

Në bazë të statistikave, Fenerbahce kishte më shumë nga loja pasi krijoi 15 raste shënimi, krahas nëntë të kundërshtarit.