Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fusnota e ngrirë

NULL NULL
06.05.2015 08:27
Kosova në konferenca rajonale e ndërkombëtare ende duhet të prezantohet me fusnotë. Kjo ka filluar t’i pengojë institucionet kosovare. Për këtë shkak Kosova refuzoi të marrë pjesë në një konferencë rajonale në Mal të Zi.

Përdorimi i fusnotës në prezantimet jashtë të Kosovës tashmë ka filluar t’i pengojë edhe vetë organet institucionale të shtetit të ri, shkruan Zëri.

Institucionet qeveritare kanë filluar t’i refuzojnë pjesëmarrjet në konferenca rajonale e ndërkombëtare, për shkak të fusnotës.

Refuzimi i fundit që qeveria kosovare bëri, ka ndodhur këtë javë kur qeveritarët tanë kanë refuzuar në momentet e fundit pjesëmarrjen në një konferencë rajonale, që kishte të bënte me çështje të pushtetit lokal, organizuar nga OSBE-ja, në Budva të Malit të Zi.

Në këtë konferencë ishte paraparë të merrte pjesë edhe kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila./Zëri

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.