Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fushë Kosova vs. Ulpiana, regjistrohet me rezultat zyrtar

NULL NULL
nga Emanuell Syla 04.04.2023 16:01

Ankesa e KF Fushë Kosova është ankuar lidhur me parregullsinë e paraqitjes së lojtarit Ardian Musliu nga Klubi KF Ulpiana, i cili ishte aktivizuar pa të drejtë loje pasi kishte pranuar kartonin e katërt të verdhë dhe ka pasur detyrim që javën e 20-të të mos aktivizohet në lojë.

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë të FFK-së mori vendim që ndeshja e javës së 20-të, e Ligës së Parë – Grupi B, ndërmjet KF Fushë Kosova dhe KF Ulpiana e përfunduar me rezultat 0:3 për Ulpianën, tani regjistrohet me rezultat zyrtar 3:0 në favor të Fushë Kosovës.

Tani, tabela duket kështu:

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.