10:00, 16 Korrik 2019

Një nga mjetet më të fuqishme të shprehjes artistike është grimi.

Në duart e duhura dhe me mjetet e duhura, grimi mund të mbulojë në mënyrë perfekte shenjat dhe papërsosmëritë, ndërsa si me magji mund të shtojë shenja që nuk ishin aty më herët – duke ndryshuar kështu krejtësisht mënyrën se si duket një person.

Ashtu si ka thënë ish-kryeredaktorja e “Vogue Paris” Carine Roitfeld “grimi mund t’ju ndihmojë ta kapni një moment”.

Dhe momentet e metamorfozës artistike janë gjithmonë shumë interesante për t’u jetësuar.

Më poshtë po ju sjellim një listë të disa prej transformimeve më sensacionale që mund t’i gjeni në internet.

Ne shpresojmë që mund t’ju frymëzojmë që ta përdorni grimin për ta shprehur gjithë shpirtin artistik, që jemi të sigurt se e keni 🙂

View this post on Instagram

Шикарная Айнура ? Прекрасна и без макияжа, согласны? ⠀ Перевоплощение в рамках моего авторского курса повышения квалификации для визажистов. Рисовали с Ириной @id_makeup_kst ⠀ Как вам такая вариация арабского макияжа? Жду комменты ❤️ ⠀ —————————————— #визажист #визажисткостанай #макияж #макияжкостанай #красивыймакияж #вечерниймакияж #костанай #kostanay #makeup #makeupartist #makeuplover #beauty #mua #lovelymakeup #party #hudabeauty #model #fashionista #look #topmodel #beforeandaftermakeup #beforeandafter #доипосле #макияждоипосле #доипослемакияжа #makeupbeforeandafter #wakeupandmakeup #asiangirls #colormakeup #colourmakeup

A post shared by AnnaS – визажист (Костанай,KZ) (@sibir.anna_makeup) on

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë