Freddie Mercury, këngëtari me vokalin më të mirë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Freddie Mercury, këngëtari me vokalin më të mirë

NULL NULL
06/09/2018

Një grup shkencëtarësh austriakë, çekë dhe suedezë kanë bërë një hulumtim, në bazë të të cilit e kanë shpallur  Freddie Mercury këngëtar me vokalin më të mirë në histori.

Edhe pse ai njihet kryesisht si tenor, në fakt Mercury ka qenë shumë më pranë baritonit.

Në këtë përfundim shkencëtarët kanë arritur duke e parë se vokali i tij ka mbërritur në 117.3 Hz.