Francë, disa persona të vdekur nga përmbytjet - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Francë, disa persona të vdekur nga përmbytjet

NULL NULL
04/10/2015

Stuhitë e dhunshme dhe përmbytjet kanë goditur  pjesën juglindore të Francës, duke vrarë të paktën 10 persona ndërsa gjashtë të tjerë rezultojnë të humbur, raportojnë zyrtarët.

Tre persona të moshuar u mbytën kur shtëpia e tyre në afërsi të qytetit të Antibes u përmbyt nga uji, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa pesë persona të tjerë kanë vdekur kur ata u bënë përpjekje për të parkuar makinat e tyre nën strehë dhe më pas u bllokuan.

Presidenti francez Francois Hollande ka falënderuar shpëtuesit dhe ka shprehur “solidaritetin e kombit”.

 

 

 

A car dislodged by floodwater in southeast France

 

Flooding in Cannes