Franca thërret ambasadorin e Turqisë pas deklaratës së Erdogan

Franca thërret ambasadorin e Turqisë pas deklaratës së Erdogan

NULL NULL
1 muaj më parë

Franca e ka thërrur ambasadorin e Turqisë, pas deklaratës të presidentit turk, Rexhep Tayyip Erdogan, i cili kishte thënë se Emmanuel Macron, presidenti francez ka nevojë për trajtim mental për qëndrimin e tij ndaj myslimanëve.

Zyra e Macronit ka thënë ” Zemërimi dhe fyerja nuk janë një metodë”, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Macron ditë më parë kishte thënë për myslimanët në Francë se janë duke krijuar një separatizëm islamik.

Erdogan: Macron ka nevojë për trajtim mendor