14:44, 15 Shtator 2019

Kombëtarja e Francës në basketboll e ka mposhtur atë të Australisë në garën për medaljen e bronztë në Botërorin “Kina 2019”.

Francezët shënuan fitore me rezultat 67-59  në “Wukesong Arena” të Pekinit, transmeton Klan Kosova.

Lojtari më efektiv i Francës ishte De Colo i cili realizoi 19 pikë. Ndërsa i Australisë ishte Evan Fournier me 16 pikë.

Në finalen e kësaj gare pritet të përballen Spanja dhe Argjentina.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë