Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Franca nis hetimet për krime lufte pas vrasjes së gazetarit të AFP-së në Ukrainë

NULL NULL
10.05.2023 20:30
gazetari francez
gazetari francez

Franca ka nisur një hetim për krimet e luftës pasi një gazetar i AFP-së u vra nga gjuajtja me raketa në Ukrainën lindore.

Prokuroria Kundër Terrorizmit e Francës njoftoi se do t’i shqyrtojë krimet e mundshme të luftës dhe krimet kundër njerëzimit që po kryhen.

Arman Soldin kishte qenë duke udhëtuar me ushtarët ukrainas kur ata u sulmuan në Chasiv Yar, afër Bakhmut.

Të paktën 10 punonjës të medieve besohet se janë vrarë gjatë mbulimit të luftës në Ukrainë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.