Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Franca kërkon arrestimin e vajzës së mbretit saudit

NULL NULL
15.03.2018 23:45

Një arbitër francez ka lëshuar një urdhër-arrest për princeshën Hassa bint Salman, bijën e mbretit të Arabisë Saudite.

Princesha Hassa po akuzohet për urdhërimin e truprojes së saj, duke e angazhuar për të rrahur një punëtor në banesën e saj në Avenue Foch në Paris, njofton Klan Kosova.

Sipas mediave franceze, viktima ku pretendohet se u sulmua, thotë se ka marrë një fotografi të dhomës për të cilën duhet të punojë ndërsa dyshohet se dëshiron të shesë imazhet.

Truproja tashmë është akuzuar në lidhje me incidentin, i cili ndodhi në vitin 2016.

Viktima pretendon se ai ishte gërmuar, i lidhur dhe i detyruar të puthte këmbët e princeshës dhe ishte vetëm në gjendje të largohej nga apartament disa orë më vonë.

Princesha Hassa, vëllai i së cilës është Princi i Kurorës Mohammed bin Salman, u njoftua për pak kohë pasu u largua nga Franca, njofton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.