Foto nga takimi Mogherini-Thaçi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Foto nga takimi Mogherini-Thaçi

NULL NULL
07/09/2018

Ka nisur në Bruksel takimi në mes të presidentit, Hashim Thaçi dhe shefes së diplomacisë evropiane, Federica Mogherini.

Në takim, kreu i shtetit të Kosovës i shoqëruar nga ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli.

Pas takimit me Thaçin, kryediplomatja evropiane do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e që do të pasohet me një takim trepalësh, njofton Klan Kosova.

Më poshtë gjeni fotot fotot nga ky takim: