Foshnja mrekulli, mbijeton vetëm 23 javëshe - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Foshnja mrekulli, mbijeton vetëm 23 javëshe

NULL NULL
01/03/2017

Një vajzë ka lindur vetëm një javë para kohës së fundit për abort, kështu duke u shndërruar në foshnjën më të re në botë e cila i ka mbijetuar operacionit abdominal.

Abiageal Peters, nga Surrey, ka lindur 23 javëshe dhe peshon vetëm 0.5 kg.

Nëna e saj 32 vjeçare ishte jashtëzakonisht e frikësuar që foshnja nuk do të mbijetonte.

Mirëpo kur ajo ishte vetëm gjashtë ditëshe, ajo mundi të gjitha gjasat dhe operacioni ishte i suksesshëm.

Prindërit e saj e quajnë “mrekullinë e tyre të vogël”.

 

Having a ruptured intestine in three places, doctors were in a rush to operate on her to keep her alive. She had surgery when she was just six days old