Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Florenzi: Newcastle gjithçka ose asgjë për Milanin

NULL NULL
09.12.2023 22:54

Alessandro Florenzi e di se udhëtimi i Ligës së Kampionëve në Newcastle United është ‘gjithçka ose asgjë’ për Milanin, por këmbëngul se ata nuk do t’i dinë ambiciet e tyre të vërteta deri në mars ose prill.

Kuqezinjtë mbeten në vendin e tretë në Serie A pavarësisht kësaj fundjave, edhe pas humbjes 3-2 ndaj Atalantës në Bergamo, por po rrëshqasin gjithnjë e më shumë nga Interi dhe Juventusi në krye të tabelës.

Ndërkohë, të gjithë fokusin duhet ta vendosin te vizita e së mërkurës në St.

“Shpresa buron e përjetshme”, tha Florenzi për DAZN kur u pyet për situatën.

“Është një ndeshje gjithçka ose asgjë. Nëse fitojmë, të paktën mund të garantojmë një vend në Europa League, që është ende një kompeticion i rëndësishëm dhe Milani mund të thotë fjalën tonë në atë turne”.

Skuadrat që përfundojnë në vendin e tretë në grupin e Ligës së Kampionëve shkojnë në play-off në shkurt me një nga skuadrat që janë nënkampione në grupin e tyre të Europa League.

Kur u pyet nëse Milani tani mund t’i puthë lamtumirë ndonjë ëndrre për Scudetton, Florenzi këmbënguli se ishte ende herët, raporton Football-italia.net, transmeton Klankosova.tv.

“Ne kishim një objektiv të qartë kur u mblodhëm gjatë verës, dhe ai ishte të ishim konkurrues në të gjitha frontet. Ne e dimë se është brenda ose jashtë të mërkurën, ose në Evropë ose thjesht duke u fokusuar në Serinë A”.

“Unë priren të mos shikoj realisht tabelën deri në mars. Ndjej se në muajin mars ose prill është vendi ku kuptoj se cilat mund të jenë ambiciet e ekipit. Natyrisht, ne gjithashtu e nisim sezonin me ambicie të larta.”

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.