Flluskë-fryrësi tenton 5 rekorde botërore Guinness - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Flluskë-fryrësi tenton 5 rekorde botërore Guinness

NULL NULL
09.05.2023 13:58
flluska

Një mjeshtër i flluskave të sapunit me 11 Rekorde Botërore Guinness në emrin e tij, u përpoq të shtonte pesë tituj të tjerë gjatë një demonstrimi publik në Ohio të ShBA-së.

Gary Pearlman, i njohur si “Dr. U.R. i mrekullueshëm”, i bashkuar me shokun e tij mjeshtër të flluskave, Blaise Ryndes, aftësitë e të cilit i dhanë atij një paraqitje në emisionin America’s Got Talent, të dielën.

Pearlman u përpoq të thyente rekordet për flluskën e sapunit më të madhe, tubin më të lartë të flluskës së sapunit të mbështetur, flluskën më të lartë të sapunit lundrues, tornadon më të madhe të flluskës së sapunit dhe vullkanin më të madh të flluskës së sapunit.

Përpjekjet u dëshmuan nga Thomas Altman, një fizikant që kreu matjet zyrtare për përpjekjet për rekord të Pearlmanit.

Matjet e certifikuara nga Altman tani janë dorëzuar në Guinness për të përcaktuar nëse rekordet janë thyer.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.