Flamuri i Kosovës ulet në gjysmë shtizë (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Flamuri i Kosovës ulet në gjysmë shtizë (FOTO)

NULL NULL
08.02.2023 12:11

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ditën e mërkure e ka shpallur ditë zie në vendin tonë.

Kjo në nderim të viktimave të tërmetit në Turqi dhe Siri.

Andaj, edhe flamujt e Kosovës të vendosura në institucionet e Kosovës dhe vendet publike janë ulur në gjysmë shtizë.

Tërmeti 7.8 ballësh i ka tronditur Turqinë dhe Sirinë.

Si pasojë deri më tani raportohet se kanë vdekur mbi 9 mijë vetë/ Klankosova.tv