Fiton Roma e Manchesteri, zhgënjen Arsenali

Fiton Roma e Manchesteri, zhgënjen Arsenali

NULL NULL
4 days më parë

Janë përmbyllur takimet e para të Europa League ku kanë fituar Roma, Manchester United e Villareal, ndërsa Arsenali në shtëpi ka zhgënjyer më barazim kundër Slavia Prague.

Përkundër golit të pësuar në pjesën e parë nga Ajax, Roma ka arritur të fitoj ndeshjen me golat e Pellegrini dhe Ibanez në minutën e 87 për ta siguruar një fitore shumë të rëndësishme për të vazhduar tutje në fazën tjetër.

Arsenal  nuk ka arritur që të mbajë epërsinë prëej një goli si vendas kundër Slavia Prague të cilët në minutën e 94 arritën që t’i barazojnë shifrat në 1-1.

Ndërsa Manchester United ka arritur të marrë një rezultat të kënaqshëm përballë ekipit spanjoll, Granda ku fito si mysafir 0-2 me golat e Rafshord dhe Bruno Frenandes.