Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fiton Arsenali, shënon edhe Xhaka

NULL NULL
01.04.2023 17:54
Granit Xhaka

Arsenali ka arritur ta marrë një fitore të rëndësishme përballë Leeds me rezultat 4-1.

Vendasit kaluan në epërsi qysh në pjesën e parë, ku Gabriel Jesus shënoi nga penalltia në minutën e 35-të të takimit.

Më të nisur pjesa e dytë, Ëhite shënoi për 2-0, ndërsa në minutën e 55-të, Jesus shënoi për golin e dytë personal.

Në minutën e 76-të, Kristensen shënoi një gol të bukur nga distanca për Leeds, ndërsa Xhaka në minutën e 84-të shënoi për 4-1.

Me këtë fitore, Arsenali është 8 pikë larg Cityt, i cili e ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.