Fiorentina pas Xhemailit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fiorentina pas Xhemailit

NULL NULL
31/05/2015
Futbollisti shqiptar Blerim Xhemaili mund të rikthehet sërish në Itali për të vazhduar karrierën futbollistike.

Është skuadra e Fiorentinës që po interesohet për anëtarin e Galatasarayt, dhe sipas medieve në Itali, kjo skuadër është e gatshme të paguaj 3 milionë euro. Xhemaili ka shprehur dëshirën për t’u rikthyer sërish në Seria A.

Reprezentuesi i Zvicrës ka luajtur edhe më herët në Itali për Torinin dhe Napolin, ku më pas u transferua në Turqi.