Fiorentina mposht Milanin

Fiorentina mposht Milanin

NULL NULL
6 years më parë

Fiorentina ka mposhtur Milanin në ndeshjen e parë të kampionatit, me rezultat 2 me 0.

Ndeshja filloi me një baraspeshim, por gjithçka ndryshoi në minutën e 35 kur mbrojtësi i Milanit Rodrigo Ely morri kartonin e dytë të verdhë duke shkaktuar ndërhyrje të palejueshme në afër zonës se rreptësisë.

Pikërisht nga kjo situatë përfitoi skuadra Viola, ku shënoi në minutën e 38-të nga gjuajtja e lirë me lojtarin  Marcos Alonso.

Ky nuk ishte rezultati përfundimtar pasi në minutën e 57-të u akordua penalti  për Fiorentinën dhe Ilicic dyfishoi epërsinë.

Kësisoj, skuadra rosonere dështoi të shfaq një lojë bindëse dhe blerjet e bëra nuk kryen punë në ndeshjen hapëse të kampionatit.