16:32, 28 Maj 2020

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka nisur takimin me delegacionin austriak të kryesuar nga ministri për Evropë dhe Punë të Jashtme, Alexander Schallenberg.

Pas takimit në aeroportin “Adem Jashari”, dy diplomatët do të mbajnë konferencë për medie, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa, në këtë takim është edhe ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka. /KP/

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë