Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fillon protesta e pensionistëve serbë kundër Rregullores së BQK-së

NULL NULL
12.02.2024 12:04
PROTESTA
Foto: Klan Kosova

Tashmë ka nisur protesta e paralajmëruar nga pensionistët serbë kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës mbi dinarin serb, në  sheshin  e Mitrovicës së Veriut.

Kësaj proteste i janë bashkangjitur edhe përfaqësues të Listës Serbe, por edhe qytetarë të tjerë serbë, pos pensionistë.

Në parullat që i mbanin në duar, në disa prej tyre thuhej “Evropë hapi sytë”, ” Pensionin tërë jetën e kam marrë e merituar, nuk ia jap Kurtit”. /Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.