Fillon derbi i Superligës mes Dritës dhe Gjilanit

Fillon derbi i Superligës mes Dritës dhe Gjilanit

NULL NULL
1 javë më parë

Sot po zhvillohet derbi i parë për edicionin e Superligës 2020/2021 në mes Dritës dhe Gjilanit.

Loja sapo ka filluar në mes të dy ekipeve të qytetit të Gjilanit, kjo lojë ka një veçanti për shkak se janë favorite për titullin kampion.

Formacioni zyrtar i Dritës është ky: Maloku, Brdarovski, Limani, Cuculi, Blakqorri, Namani, Vucaj, Xh.Shabani, Fazliu, Haxhimusa, Rexha.

Formacioni zyrtar i Gjilanit është ky: Koliçi, Sorsa, Fustar, Rapa, Jackson, Musolli, Kurtaj, Keita Aziz, Hajdari, Nikac, Progni, njofton Klan Kosova.