Figurat e kafshëve nga mbeturinat - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Figurat e kafshëve nga mbeturinat

NULL NULL
20/05/2015

Artisti, Artur Bordalo ka vendosur që me artin e tij të ngrisë vëmendjen për problemet mbeturinat, ndotjen e ajrit dhe ndikimin e kësaj në planet dhe materialet që nuk ripërdoren.

Idea e tij ishte që më anë të natyrës të tërheqë vëmendjen për natyrën. Bordalo vendosi që të krijojë figura kafshësh me materialet që mbesin në natyrë dhe po i shkatërrojnë kafshët dhe natyrën, transmeton Klan Kosova.

Krejt veprat e artit të tiji realizoi me materiale që i gjeti në natyrë, kryesisht materiale nga fabrika të braktisura ose kontenjera të djegur, guma të hedhura ose kanaqe.

klankosova.tv

berllog

berllog 2

berllog 4

berllog 6