Festohet Dita Ndërkombëtare e Kafshëve, por me një ditë vonesë (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Festohet Dita Ndërkombëtare e Kafshëve, por me një ditë vonesë (VIDEO)

NULL NULL
05/10/2015

Kori i fëmijëve të “Xixëllonjave” ishte pjesë e programit të organizuar të hënën në qendër të Prishtinës me të cilin u shënua dita botërore të kafshëve.

Strehimorja “Pylli i Ariut”qe morri përsipër këtë organizim tha se patën  për qëllim që me këtë aktivitet t’i tregojnë fëmijëve për rendësin e kujdesit ndaj kafshëve.

Por gjithçka u bë me një ditë vonese ngase 4 tetori është ditë ndërkombëtare e kafshëve.

Përkrahës të këtij aktivitetit ishin Komuna e Prishtinës dhe Ministria e Ambientit, transmeton Klan Kosova.

Kronikë nga Iliri Pireva.