Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Festivali “Sanremo Giovani” në Prishtinë, performojnë artistë italianë e shqiptarë

NULL NULL
21.09.2023 11:35
sanremo

Festivali “Sanremo Giovani” do të mbahet me 24 shtator, në sheshin “George Bush” në Prishtinë.

Lajmin e ka bërë të ditur ambasada e Italisë në Kosovë, duke njoftuar se do të ketë performanca nga artistë italianë dhe shqiptarë, përcjell Klankosoba.tv.

Martina Beltrami, Maninni, FIAT131 dhe Noor janë artistët italianë që do të performojnë në këtë festival.

Ndërkaq, nga artistët shqiptarë pritet performancë nga MC Kresha, Lyrical Son dhe Marsela Çibukaj.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.