Festivali më i frikshëm - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Festivali më i frikshëm

NULL NULL
25/05/2015
20 mijë persona të veshur me PVC duke dhënë përshtypjen e një bote të nëndheshme.

Është ky festivali i frikshëm që festohet në Gjermani.

gjermani1

Festivali Gotik që mbahet në Lajpcig nisi të celebrohej fillimisht në 1987 duke u shndërruar tashmë në festivalin më të madh në llojin e vet në botë.

gjermani2

Festivali celebron subkulturën e errët me veshje djallëzore dhe qenie pjellë të fantazisë.

gjermani3