13:22, 12 Qershor 2019

Kosova sot po kremton dy dekada të lirisë.

Klan Kosova më poshtë ju sjellë fotografi nga manifestimi qendror që u mbajt në sheshin “Skenderbeu” me rastin e shënimit të këtij përvjetori.

Në këtë ceremoni në mesin e personaliteve nga bota ishin të pranishëm edhe ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright që mbajtën fjalime aty.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë