Ferizaj bëhet me trafo të re - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ferizaj bëhet me trafo të re

NULL NULL
02/06/2015
KEDS ka vendosur në Ferizaj trafon e re prej 8 Megavolt Amperësh.

Kjo trafo prej 14 mijë kilogramëve e vendosur gjatë këtyre ditëve pason një tjetër të madhësisë së njëjtë të vendosur para disa javësh në këtë qytet. thuhet në një njoftim të KEDS-it.

Kompania në fjalë ka identifikuar edhe  236 vendbanime me rënie të tensionit dhe ka nisur sanimin e kësaj gjendje të cilat janë pjesë e investimeve të parashikuara nga kompania në shumën prej 110 milionë euro në pesë vitet e ardhshme dhe një shumë prej më shumë se 300 milionë euro në periudhën 15- vjeçare..