Fergie: Chelsea do të dominojë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fergie: Chelsea do të dominojë

NULL NULL
27/05/2015
Sir Alex Ferguson pret që Jose Mohurinho dhe Chelsea të dominojnë në futbollin anglez, pasi ata këtë vit fituan titullin e Preimer League këtë sezonë.

Portugezi ishte emëruar si trajneri i vitit  këtë sezonë, për të fituar titullin pas 5 viteve. Skuadra e tij ka qëndruar në krye të tabelës për 274 këtë sezonë në kampionatin anglez.

“Ai është një njeri i sukseshëm, një fitues i madh, ai e ka merituar çmimin. Mendoj se ka skuadër të kompletuar.  John Terry ka luajtur për çdo ndeshje” ka thënë Fergie.

Sipas tij skuadra e Chelsea do të dominojë për disa vite, jo vetëm në futbollin anglez.