Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ferdinand e këshillon Bellinghamin ta zgjedhë Unitedin para Liverpoolit

NULL NULL
04.03.2023 19:39
Rio Ferdinand, Jude Bellingham

Legjenda e Djajve të Kuq, Rio Ferdinand i ka thënë Jude Bellingham që të zgjedhë Manchester Unitedin në vend të Liverpoolit, nëse duhet të zgjedhë mes dy klubeve për një transferim në verë.

Ai beson se Djajtë e Kuq janë një klub me superioritet ndërsa suksesi i Liverpoolit ka ngecur, dhe për këtë arsye një yll i ardhshëm si Bellingham duhet të shkojë në “Old Trafford”, transmeton Klankosova.tv.

“Nëse i vendosni dy skuadrat në një grafik, Manchester United po shkon në një drejtim dhe Liverpool ka ngecur. Nuk do të thosha se Liverpool është në rënie, por skuadrat e tjera po e arrijnë dhe ndoshta po e kalojnë”, tha Ferdinand për BBC.

“Nëse unë jam një lojtar, le të themi Jude Bellingham ose Declan Rice – dy nga mesfushorët anglezë më të kërkuar që mund të ndërrojnë ambient këtë verë – dhe dikush thotë, ‘Manchester United ose Liverpool, ku po shkon?’, harro mua. Lidhjet e Manchester United, më duhet të shkoj me United tani. Mënyra se si duket skuadra, mënyra se si po formohet skuadra, mënyra se si menaxherët po i drejtojnë fatet e skuadrave të tyre dhe që i shoh të jenë më të suksesshëm në të ardhmen e ardhshme – Unë me të vërtetë do të ulesha në anën e United”, shtoi ai.

Mesfushori i Dortmundit aktualisht kërkohet nga katër klube, përkatësisht Manchester United, Liverpool, Manchester City dhe Real Madrid.

Chelsea dhe Paris Saint-Germain janë gjithashtu të prirur për nënshkrimin e lojtarit, dhe klubi gjerman thuhet se do të kërkojë një shifër prej 132 milionë funteve për lojtarin.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.