Fenerbahçe për Muriqin: Rruga jote qoftë e hapur dhe gjithmonë e suksesshme

Fenerbahçe për Muriqin: Rruga jote qoftë e hapur dhe gjithmonë e suksesshme

1 javë më parë

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, është bërë lojtar i ri i klubit italian, Lazio.

Për kalimin e tij në Serie A, ka shkruar tashmë edhe ish-skuadra e tij, Fenerbahçe, transmeton Klan Kosova.

“Rruga jote qoftë e hapur dhe gjithmonë e suksesshme Vedat Muriqi”, thuhet në postimin e tyre.

26 vjeçari në 36 ndeshje në Fenerbahçe sezonin e fundit ka shënuar 17 gola, ndërsa ka dhuruar edhe shtatë asistime.

Yolun açık, başarıların daim olsun Vedat Muriqi! 💛💙

Publiée par Fenerbahçe sur Mardi 15 septembre 2020