Femrat që flejnë gjatë adhurojnë seksin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Femrat që flejnë gjatë adhurojnë seksin

NULL NULL
15/10/2015

Rezultatet e një studimi të ri gjetën se një gjumë më i gjatë në shtrat mund të konvertohet në përvojë më të gjatë seksuale.

Analiza e kryer tek 170 femra tregoi se ato që kanë një mesatare prej 14 për qind më shumë gjumë se shumica kanë një jetë më të mirë dhe më të shpejtë seksi. Ato që flejnë më gjatë ditën kanë më shumë të ngjarë të praktikojnë seksin.
“Nëse keni probleme në shtrat një gjë që ju duhet të punoni  është sasia e gjumit”, tha autori i studimit David Kalmbach në shkollën Mjekësisë të Universitetit të Miçiganit.
Gjetjet janë botuar në revistën shkencore të Mjekësisë Seksuale. Nga kjo mund të shihet se studiuesit në eksperiment kanë punuar me vajzat në 20-tat e tyre, të cilat në përgjithësi kishin pasur gjumë të shëndetshëm.
Dallimi është vërejtur në gjatësinë e gjumit ku vajzat e lodhura që flinin më gjatë, në mëngjes tregonin më shumë shenja të eksitimit se zakonisht./10minuta/