Fëmijët kanë vështirësi ta mësojnë alfabetin (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fëmijët kanë vështirësi ta mësojnë alfabetin (VIDEO)

NULL NULL
15/06/2015

Disa nga 41 nxënësit e Nafije Kuqit nuk arritën t’i mësojnë 36 germat e alfabetit.

Mësuesja e shkollës “Pavarësia” në kryeqytet nuk po i fajëson fëmijët të cilët tash do ta mbarojnë klasën e parë, transmeton Klan Kosova.

Ajo me faj po e lë planprogramin që duhet ndjekur.

Mësimi dhe leximi i shkronjave do të duhej të kishte përfunduar më 17 prill.

Por, mësuesja Nafije e ka vazhduar këtë afat, iniciativë që është mbështetur edhe nga prindërit.

Kronikë nga Dafina Jegeni.

 

klankosova.tv