Fëmija rus dëgjohet duke qarë derisa babai i shkon si rezervist ushtarak në Ukrainë (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fëmija rus dëgjohet duke qarë derisa babai i shkon si rezervist ushtarak në Ukrainë (VIDEO)

NULL NULL
22/09/2022

Një fëmijë mund të dëgjohet duke qarë teksa i thotë lamtumirë babait të tij në një video të shpërndarë në Telegram.

Videoja tregon burra rusë që presin në radhë për të hipur në autobus për të shkuar dhe për të luftuar në luftë.

Rusia ka filluar zbatimin e vendimeve për të thirrur rezervistët për të luftuar në Ukrainë.

Presidenti Vladimir Putin urdhëroi mobilizimin e 300,000 rusëve të tjerë me përvojë ushtarake, duke shkaktuar protesta në vend të mërkurën, shkruan BBC, transmeton KlanKosova.tv.