11:07, 2 Korrik 2018

Tenisti më i mirë i të gjithakohërave, Roger Federer, sot do ta fillojë rrugëtimin e tij në Wimbledon, njofton Klan Kosova.

Federer është në ndjekje të rekordit dhe nëse e fiton këtë vit Wimbledonin, atëherë do të distancohet tutje duke u bërë i vetmi njeri që ka arritur plotë nëntë herë fitore në turneun më të rëndësishme të tenisit.

Meçin e parë e ka kundër serbit, Dusan Lajoviq me fillim në orën 14:00 në Fushën Qendrore.

klankosova.tv