Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Federata e Boksit e Kosovës organizon kampionatin për senior dhe të rinj

NULL NULL
20.11.2023 15:18
BOKS

Federata e Boksit e Kosovës (FboxK) do të organizoj Kampionatin Individual në boks për senior dhe të rinj më 25 dhe 26 nëntor në Palestrën e Sporteve të Shkollës Fillore “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë.

Të drejtë pjesëmarrje kanë të gjitha klubet e regjistruara në FBOXK për vitin 2023.

Të drejtë pjesëmarrje kanë boksierët që kanë minimum pesë meçe të zhvilluara.

Garat zhvillohen:

E shtunë 25 Nëntor ora: 16:00 – Gjysmëfinalet

Peshimi i boksierëve 11:00-12:00

E diele 26 Nëntor ora: 12:00 – Finalet

Peshimi i boksierëve 08:00-09:00.

Gjyqtarë/ Referees

  1. Agim Shala
  2. Agim Tahiraj Supervisor: NadirShllaku

3.Marigona Beadini Visor : Fadil Syla

  1. Fadil Bekteshi Doc.r:Agron Kamberi
  2. Visar Ibrahimi Doc.Artan Lushaj
  3. Granit Qorri Moderator – Artan Muhaxhiri
  4. Luan Krasniqi

8.Agron Nushi

9.Filip Nue

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.