12:30, 21 Prill 2019

Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj, ka uruar të gjithë besimtarët katolik për Pashkët.

Limaj uroi lumturi, begati e haromi për komunitetin e krishterë, njofton Klan Kosova.

Ky është postimi i plot i Limajt:

Urimet më të përzemërta për të gjithë besimtarët e krishterë që sot festojnë Pashkët.
Në këtë ditë të bekuar për komunitetin e krishterë uroj që në familjet tuaja të ketë sa më shumë lumturi, begati e harmoni.
Toleranca ndërfetare, paqja dhe solidariteti janë vlera të cilat ndër vite janë kultivuar nga të gjithë qytetarët e Kosovës, pa dallim feje dhe etnie.
Gëzuar e për shumë mot Pashkët.

Konkurs Pune

Lexo më shumë