10:34, 4 Korrik 2020

Kryetari i partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar popullin amerikan me rastin e 244 vjetorit të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ai ka thënë se Kosova është ndër shtetet me proamerikane dhe synimi është promovomi i vlerave të cilat janë̈ të mishëruara tek populli amerikan, njofton Klan Kosova.

“Në emrin tim dhe të Nismës Socialdemokrate shpreh urimet më të përzemërta për popullin mik amerikan”.

“Ne do t’u mbetemi përgjithmonë mirënjohes atyre për ndihmën e dhënë nëpër etapat në të cilat ka kaluar vendi”.

“Kosova është ndër shtetet me proamerikane dhe synimi ynë është promovomi i vlerave të cilat janë të mishëruara të populli amerikan”.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë