Fatime Ahmeti sjell romanin ''Likja'' - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fatime Ahmeti sjell romanin ”Likja”

NULL NULL
11/08/2015

Anëtarja e Lidhjes së Shkrimtarëve të Republikës së Kosovës,  Fatime Rr. Ahmeti  këto ditë erdhi para lexuesve me veprën e pestë me radhë.

Pas  katër përmbledhjeve me pozei, tani ajo ka botuar romanin ‘’Likja’’, transmeton Klan Kosova.

Ndërkaq Ahemti, deri më tani ka botuar këto vepra:

‘’Ishjuj e brigje’’ (poezi),

 ‘’Rilindja’’, Prishtinë, 2001,

‘’Bekim i virgjër’’ (poezi), SHSHK

 ‘’Anton Pashku’’ Prishtinë, 2004,

 ‘’Unaza e lindjes’’ (poezi), SHSHK

 ‘’Anton Pashku’’, Prishtinë, 2008,

 ‘’Fotografia mbi urë’’ (poezi), ULKK, Prishtinë 2013

Dhe tash pra me romanin ‘’Likja’’, ULKK, Prishtinë,2015

Shkrimtarja Ahmeti, shpesh është laureuar me shumë çmime për poezi por edhe me mirënjohje për kontribut dhënë kulturës shqiptare.

unnamed