Fatih Karabaxhak kualifikohet për Kampionatin Evropian U-21 - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fatih Karabaxhak kualifikohet për Kampionatin Evropian U-21

NULL NULL
nga Jon Ajeti 02.02.2023 11:09

Reprezentuesi i Kosovës në pingpong dhe njëherit lojtari i klubit “Kpp Lidhja e Prizrenit”, Fatih Karabaxhaku, ka arritur të kualifikohet në mesin e 48 sportistëve të kategorisë U-21 dhe është ftuar për të marrë garuar në Kampionatin Evropian U-21 që do të mbahet nga 5 deri më 9 prill në Sarajevë.

Karabaxhaku, do të jetë i vetmi garues që do ta përfaqësoj vendin tonë në këtë kampionat.