Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fati e kishte shpëtuar Ibrahimovicin nga vrasja

NULL NULL
08.05.2015 20:26

Vrasësi masiv Peter Mang ka shkruar në autobiografinë e tij se njëri ndër caqet e tij ishte edhe futbollisti Zlatan Ibrahimoviq.

Kur në vitin 2010 Mang e kishte parë Ferrarin e kuq të Ibrës të parkuar gabimisht në qytetin Sodervarn, kishte shkuar në shtëpi për ta marrë revolen dhe vrarë futbollistin sepse “po sillej si një ballkanas tipik”, transmeton Klan Kosova.

Kur vrasësi u kthye me revole në dorë, automobili i Zlatanit më nuk ishte aty. Atëherë Mang vendosi që të shkrepte në mënyrë të pakontrolluar drejt kalimtarëve të rastit, automobilave dhe ndërtesave në Sodervarn.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.