Fansat përshëndeten me B.B. King - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fansat përshëndeten me B.B. King

NULL NULL
23/05/2015

Qindra fansa të muzikës janë rreshtuar të premten për ta parë Mbretin e Blues B.B. King për herë të fundit në një organizim publik.

“Sweet Little  Angel” ishte njëra nga këngët e tij që luhej lehtësisht në një kishëz, ku trupi i tij ishte vënë brenda nje arkivoli të hapur, i rrethuar me trëndafila dhe dy kitarat e tij karakteristike të quajtura gjithmonë Lucile, transmeton klankosova.

B.B. King ndërroi jetë më 14 Maj në Vegas, në moshën 89 vjeçare.

rreshti bb king

BB King