Familjarët e të vrarëve në Kumanovë hapin të pame (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Familjarët e të vrarëve në Kumanovë hapin të pame (VIDEO)

NULL NULL
22/05/2015

Klan Kosova ka  vizituar familjarët e Fatlum Visheselles dhe Hysen Rushitit, të dy të vrarë në konfliktin e Kumanovës.

Familjarët tashmë kanë hapur derën e zisë, por varrimin do ta bëjnë pasi që të kryhet autopsia nga mjekët ligjorë në Prishtinë, transmeton Klan Kosova.

Familjarët e të vrarëve po shpresojnë se do të varrosen ashtu siç e meritojnë.

Pikërisht për këtë çështje po diskutohet edhe me organizatat e dala nga lufta.

Storie e gazetares Lindita Dedinca.

klankosova.tv