Familjarët dyshojnë se një grua vdiq për moskujdes në QKUK, policia heton rastin

Familjarët dyshojnë se një grua vdiq për moskujdes në QKUK, policia heton rastin

NULL NULL
12 months më parë

Një person ka raportuar në polici se dyshon se halla e tij nuk ka marrë kujdesin e merituar derisa ishte në trajtim të QKUK-së.

Për këtë policia ka nisur hetimet, por trupi i viktimës nuk do të dërgohet për obduksion, njofton Klan Kosova.

“QKUK, 30.07.2020-21:00-23:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se me datën e lartcekur në QKUK ka ndërruar jetë viktima femër kosovare (halla e tij) i cili dyshon se halla e tij ka ndërruar jetë si pasojë e trajtimit të pa ndërgjegjshëm nga mjekët dhe personi shëndetësor. Me urdhër të prokurorit kujdestar është iniciuar rasti, ndërsa trupi i pa jetë i viktimës nuk dërgohet”.