Falet Fitër Bajrami në xhaminë “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Falet Fitër Bajrami në xhaminë “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë (VIDEO)

NULL NULL
21.04.2023 06:30
Xhamia

Myslimanët kanë falur Fitër Bajramin në xhaminë “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë, që nisi nga ora 06:23.

Besimtarë të shumtë e kanë kryer këtë ritual fetar pasi sot festojnë Fitër Bajramin, pas 30 ditësh agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, njofton Klan Kosova.

Klan Kosova e vazhdon traditën e sjelljes së atmosferës së kësaj feste nëpër shtëpitë e shikuesve të vet, duke transmetuar direkt ceremoninë nga xhamia “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.