Falcao përsëri në Spanjë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Falcao përsëri në Spanjë

NULL NULL
11/05/2015
Kolumbiani Radamel Falcao pritet të rikthehet serish në La Liga, por jo te Atletico Madrid, por te Sevilla.

Mediat në Spanjë raportojnë se stafi drejtues i Sevillas e ka identifikuar sulmuesin e huazuar në Manchester United si zëvendësues ideal për sulmuesin Bacca, i cili në merkaton e verës besohet së do të largohet nga Sevilla.

Falcao ka qenë pjesë e Atleticos dhe formën më të mirë e ka kaluar në këtë skuadër, kur më pas u transferua në Monaco. Nga kjo e fundit u huazua në “Old Trafford”, ku dështoi të tregojë më të mirët nga vetja.