23:45, 23 Korrik 2019

Legjenda e futbollit kosovar, Fadil Vokrri, u nderua sot nga shumë kolegë e veprimtarë sportivë.

Madje nderime pranë varrit të tij bënë edhe disa mysafirë nga Manchesteri i Anglisë, njofton Klan Kosova.

Përveç këtij nderimi, FFK-ja ka organizuar edhe një turne përkujtimor, ku morën pjesë veteranët e Llapit, Prishtinës, Flamurtarit nga Vlora dhe Tetovës nga Maqedonia Veriore.

Kronikë nga Shpend Spahia

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë